logo top wt

správa a údržba nemovitosti


Měřiče tepla

Rozúčtování

Dlouhodobým cílem naší společnosti je poskytovat komplexní služby vyúčtování služeb nákladů včetně rozůčtování tepla. Díky požadavkům některých domů, abychom pro ně komplexně zpracovávali data z topných indikátorů v místě správy, jsme se rozhodli oslovit renomované výrobce v tomto oboru k zajištění montáže, odečtů a zpracování získaných dat s využitím vlastních pracovníků a softwaru cenově dostupným a na trhu srovnatelným českým výrobcem Metry Šumperk. Jedná se o českého výrobce, který v současné době pokrývá více než 30 % tuzemského a středoevropského trhu.

Náš tým zajišťuje komplexní řešení od dodávky měřících zařízení (RTN, vodoměry), nastavení parametrů pro sběr informací v dané místnosti či objektu a vlastní odečet a zpracování výstupů pro rozúčtování spotřeb jednotlivých bytových jednotek za dané období.

Nový trend v oblasti rozúčtování topných nákladů, jednoznačně směřuje k dvojčidlovým elektronickým indikátorům topných nákladůrádiovým přenosem dat bez nutnosti vstupu do bytové jednotky. Tímto se zároveň řeší dlouhodobě či z jiného důvodu obtížně zpřístupnitelné bytové jednotky při každoroční nutnosti opisu stavů indikátorů tepla nebo bytových vodoměrů.

 Český výrobek

Jaké jsou výhody dvojčidlových indikátorů?

 • Přístroje v letním období neměří.
 • Odečet celého objektu v přesně naprogramovaný den.
 • Zrychlení odečtu v bytě a pochopitelně u dvojčidlových přístrojů přesnější měření.
 • Minimalizace ovlivňování přístroje. Přístroj je vybaven ochranými prvky.
 • Zohlednění polohy místnosti (byty pod střechou, v přízemí, štítové, rohové atd.)
 • U přístrojů indikátorů topných nákladů E-ITN 30.. s integrovaným rádiovým vysílačem se odečty a kontroly provádějí z okolí objektu, tudíž se nemusí vstupovat do bytů.

Každý uživatel si může kdykoliv zkontrolovat aktuální hodnotu v probíhajícím zúčtovacím období i archivní hodnotu za minulé zúčtovací období na LCD displeji. Ten je pro lepší dostupnost umístěn na horní straně moderně designovaného přístroje.

Ochrana proti ovlivnění

Indikátor topných nákladů E-ITN 30... je vybaven elektronickou plombou, která umožňuje rozeznat neautorizovanou manipulaci a zaznamená její přesné datum. Údaj o neautorizované  manipulaci je vysílán v rádiovém signálu. Pomocí infračerveného rozhraní je možné z paměti přístroje přečíst spotřební hodnoty a teploty radiátoru za posledních 12 měsíců.

Naplánujeme s Vámi celý proces, vše připravíme na míru přímo pro Vás. U nás se nesetkáte s žádným polovičním nebo univerzálním řešením.

Zvolíme pro Vás nejvhodnější systém odečtu. Nic Vám nediktujeme, přizpůsobíme se Vašim požadavkům a potřebám.

Zajistíme instalaci přístrojů v budově a jejich následný bezproblémový chod po celou dobu životnosti přístroje včetně pozáručního servisu. Doba odezvy a doby odstranění záručních závad  - bezprostředně po nahlášení jakékoli nahodilé události se s Vámi spojí odborný technik za účelem odstranění závad.

Samozřejmě se budeme starat i o samotné rozúčtování nákladů tak, jak si spolu určíme.

Běžným standardem je u nás jak následný servis, tak poradenství. Jsme Vám k dispozici jak v záležitostech drobných rad, rozboru vyúčtování, tak zajišťujeme celé řešení velkých komplexů.

Nabízíme:

Dodávku a montáž

 • měřičů tepelné energie
 • indikátorů topných nákladů
 • vodoměrů
 • vytvoření databáze instalovaných měřičů
 • pasportizace otopných těles

Odečet

 • vizuální
 • radiový

Potřebujete zařídit celou službu rozúčtování? Hledáte zajištění pouze některých aktivit? Rádi byste pouze zjistili odpovědi na své dotazy? Jsme tu pro Vás, neváhejte nás kontaktovat.

 

Elektronický indikátor topných nákladů:

E-ITN 10.5

E-ITN 30
s integrovaným rádiovým vysílačem

E-ITN 30.6
s integrovaným rádiovým vysílačem - wireless M-BUS

E-ITN 30. EX
s externím senzorem

logo thumb

end page

icon document thumb

Hlášení závad

Formulář hlášení závad

Hlášení závad

Kurzy energií

Zemní plyn - graf ceny